Ekstraklasa: błyskawiczny gol Rakowa ustalił wynik, Lech bez litości dla beniaminka – podsumowanie 21. kolejki

Mikael Ishak
Mikael Ishak Pressfocus

W sobotę zostały rozegrane trzy spotkania w ramach 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków pokonał Radomiak po golu z 12. sekundy. Natomiast Lech rozbił Bruk-Bet na koniec dnia i umocnił się na fotelu lidera.

Raków wygrał po szybkim golu, Lech nie dał szans Bruk-Bet

Trafienie Papanikolaou z 12. sekundy okazało się na wagę trzech punktów. Raków zaskoczył beniaminka z Radomia już na samym starcie zawodów. Grek uderzył zza pola karnego i piłka wleciała do siatki tuż obok lewego słupka. W pierwszej połowie Medaliki miały jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Pomimo przewagi, wynik nie uległ zmianie, dlatego w drugiej połowie Radomiak ruszył do odrabiania strat. Z czasem gospodarze zaczęli nabierać większej pewności siebie, jednak nie byli w stanie doprowadzić do remisu.

W ostatnim pojedynku tego dnia, Lech nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie z Niecieczy. Już w pierwszej połowie byliśmy świadkami deklasacji, gdy Słonie przegrały trzema golami. Później na listę strzelców wpisał się jeszcze Salamon, który ustalił finalny rezultat tej potyczki. Dzięki wygranej, piłkarze Fornalika umocnili się na pozycji lidera.

Wyniki i gole 21. kolejki

Wisła Kraków – Stal Mielec 0:1 (0:1)
Tomasiewicz (11′)

Radomiak – Raków 0:1 (0:1)
Papanikolaou (1′)

Lech – Bruk-Bet 5:0 (3:0)
Ishak (18′), Kamiński (27′), Ramirez (44′), Salamon (55′), Kownacki (85′)

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy

Komentarze