Cracovia gromi Raków, zmiana trenera nie pomogła Lechii

Cracovia
Cracovia fot. PressFocus

Za nami sobotnie zmagania w ramach 8. kolejki Ekstraklasy. Stal Mielec pokonała Śląsk Wrocław 2-0, Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała z Wartą Poznań, natomiast Raków Częstochowa zaliczy wyjazd do Krakowa do bardzo nieudanych. Lokalna Cracovia wygrała z wicemistrzem Polski aż 3-0.

• Cenna wygrana Stali Mielec
  • Po zmianie szkoleniowca Lechia Gdańsk wciąż czeka na zwycięstwo
  • Cracovia gromi Raków na własnym terenie

Kuriozalny samobój i bezbarwny mecz w Gdańsku

Sobotnie granie rozpoczęliśmy spotkaniem Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. Mecz nie był przesadnie emocjonujący, mielczanie konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne i zasłużenie prowadzili z wrocławianami. Do absurdalnego zdarzenia doszło w 69. minucie meczu. Javier Hyjek mocnym wybiciem z połowy rywala chciał wycofać piłkę do swojego bramkarza, natomiast ten nie zdołał jej przyjąć. W konsekwencji Stal Mielec mogła świętować swoje drugie trafienie.

Lechia Gdańsk w sobotę znalazła się w zupełnie nowej rzeczywistości, gdyż był to pierwszy mecz od zwolnienia trenera Tomasza Kaczmarka. Nie przyniosło to jednak zamierzonego rezultatu, bowiem w rywalizacji z Wartą Poznań brakowało jakichkolwiek konkretów. Gdańszczanie mieli przewagę optyczną, lecz nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Raków rozgromiony w Krakowie

Elektryzująco zapowiadało się natomiast wieczorne starcie w Krakowie. Lokalna Cracovia miała za sobą nieudaną serię czterech spotkań bez zwycięstwa, lecz od pierwszej minuty meczu z Rakowem wyglądała na drużynę zdecydowanie lepszą. Zasłużenie wyszła na prowadzenie, a kilka minut później je podwyższyła. Częstochowianie ewidentnie sobie tego dnia nie radzili, a sytuacja nie zmieniła się po zmianie stron. W 49. minucie Michał Rakoczy strzelił swoją drugą bramkę, ustanawiając końcowy wynik spotkania. Podopieczni trenera Marka Papszuna ponieśli drugą ligową porażkę.

Wyniki 8. kolejki PKO Ekstraklasa

Stal Mielec – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

24′ Hamulić, 69′ Hyjek (sam.)

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 0:0

Cracovia – Raków Częstochowa 3:0 (2:0)

28′ Konoplianka, 32′, 49′ Rakoczy