Ekstraklasa: Zagłębie rozczarowało u siebie, Wilczek rozbił Stal – podsumowanie 6. kolejki

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice Pressfocus

Wyniki 6. kolejki Ekstraklasy. Zagłębie Lubin po bezbarwnym meczu przegrało u siebie z Radomiakiem Radom 0:1. Z kolei zawodzący od początku sezon Piast Gliwice, niespodziewanie łatwo poradził sobie z objawieniem rozgrywek, a więc Stalą Mielec.

• Zagłębie przeważało w pierwszej części gry, ale w drugiej oddało inicjatywę Radomiakowi Radom
  • Piłkarze Mariusza Lewandowskiego skrzętnie skorzystali z niemocy rywali
  • Z kolei Piast Gliwice bez problemów poradził sobie ze Stalą Mielec

Bezbarwne Zagłębie, skuteczny Wilczek

W niedzielę odbyły się tylko dwa spotkania PKO BP Ekstraklasy. Najpierw w Lubinie, Zagłębie podejmowało Radomiaka Radom. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze, nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki rywali. Po przerwie inicjatywę przejął Radomiak i w przeciwieństwie do lubinian, trafił do siatki. W 76. minucie zwycięską bramkę strzałem głową zdobył Raphael Rossi.

Z kolei w rywalizacji Piasta Gliwice ze Stalą Mielec kibice obserwowali teatr jednego aktora. Gliwiczanie wygrali pewnie z rewelacją rozgrywek PKO BP Ekstraklasy 4:0, zaś trzy z czterech bramek dla nich zdobył Kamil Wilczek.