Ekstraklasa. Przełamanie Jagiellonii, coraz trudniejsza sytuacja Wisły i Termaliki – podsumowanie 27. kolejki

Marc Gual (na środku) między graczami Zagłębia Lubin
Marc Gual (na środku) między graczami Zagłębia Lubin PressFocus

W trzech niedzielnych spotkaniach 27 kolejki PKO BP Ekstraklasy nie brakowało goli. Punktami podzieliły się drużyny Termaliki i Radomiaka (1:1) oraz Wisły Kraków i Piasta Gliwice (1:1). Jagiellonia pokonała za to Zagłębie Lubin, wygrywając pierwszy domowy mecz od listopada. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Jagiellonia wreszcie wygrywa u siebie, Wisła zapłaciła za nieskuteczność

W niedzielę rozegrano trzy spotkania 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ich wyniki miały spore znaczenie dla dolnych rejonów tabeli. Pierwszy mecz, pomiędzy Bruk-Bet Termaliką Nieciecza a Radomiakiem Radom zakończył się podziałem punktów (1:1). W pierwszej połowie trafienie samobójcze zanotował Nemanja Tekijaski, ale po zmianie stron wyrównał Muris Mesanović. Słonie pozostają w strefie spadkowej, podobnie jak Wisła Kraków. Biała Gwiazda ma, czego żałować, bo w samej pierwszej połowie powinna zapewnić sobie kilkubramkowe prowadzenie. Ostatecznie jednak jej pojedynek z Piastem Gliwice zakończył się wynikiem 2:2. Jedyny mecz, który doczekał się rozstrzygnięcia na korzyść jednej ze stron, to starcie Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin. Gospodarze wygrali swój pierwszy mecz domowy od listopada, choć jeszcze w 88. minucie przegrywali 0:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.