Ekstraklasa. Przełamanie Legii, triumf Termaliki

Skibicki i Rosołek
Skibicki i Rosołek PressFocus

W piątek odbyły się dwa pierwsze spotkania Ekstraklasy po przerwie zimowej. Pierwsze z nich zakończyło się skromnym zwycięstwem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza nad Jagiellonią Białystok (2:1). Następnie Legia Warszawa pewnie wypunktowała Zagłębie Lubin (3:1) i wydostała się ze strefy spadkowej. Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Termalika i Legia zwycięskie

Na piątek zaplanowano dwa spotkania 20. kolejki Ekstraklasy. Były to pierwsze mecze ligowe po przerwie zimowej. Łącznie byliśmy świadkami aż siedem bramek. Pierwsze spotkanie zakończyło się triumfem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza nad Jagiellonią Białystok (2:1). Na trafienia Piotra Wlazło i Wiktora Biedrzyckiego odpowiedział w 70. minucie Przemysław Mystkowski, ale było to tylko trafienie honorowe. Później Legia Warszawa zdołała pokonać Zagłębie Lubin na wyjeździe. Goście w końcówce pierwszej połowy zadali dwa ciosy. Do siatki trafili Maciej Rosołek i Bartosz Kopacz, który zanotował gola samobójczego. Po zmianie stron ładnym golem odpowiedział Patryk Szysz, ale to Legioniści mieli ostatnie słowo. Na kilka minut przed końcem do siatki trafił Paweł Wszołek, wprowadzony niedługo wcześniej z ławki.