Puchar Polski: męczarnie Legii, wpadka Zagłębia Lubin

Karol Czubak (z prawej) i Bednarski
Karol Czubak (z prawej) i Bednarski PressFocus

Wyniki meczów 1/8 finału Pucharu Polski. Zespoły Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa bez problemów poradziły sobie z niżej notowanymi rywalami. Zagłębie Lubin przegrało jednak pojedynek z Arką Gdynia (1:2), a Legia Warszawa długo męczyła się, zanim pokonała Motor Lublin (2:1). Prezentujemy wyniki i strzelców ostatnich meczów.

Spacerek Lecha, zwycięski trud Legii Warszawa

Żaden ze środowych meczów Pucharu Polski nie potrzebował dogrywki do wyłonienia zwycięzcy. Lech Poznań bez problemów poradził sobie z Garbarnią Kraków. W pierwszej połowie bramki dla Kolejorza strzelali Filip Marchwiński, Artur Sobiech i Alan Czerwiński, a po przerwie wynik na 4:0 ustalił Radosław Murawski. Raków Częstochowa również szybko rozstrzygnął pojedynek z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafili Fabio Sturgeon i Ben Lederman. Rezultat 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Arka Gdynia ponownie udowodniła, że dobrze czuje się w rozgrywkach pucharowych. Zespół z 1. ligi na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Karol Czubak. Zagłębie Lubin miało szansę na złapanie dystansu jeszcze przed przerwą, ale Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron do siatki trafił co prawda Adam Ratajczyk, ale gol na 2:1 to wszystko, na co było tego dnia stać drużynę z Ekstraklasy. Z niżej notowanym rywalem męczył się także mistrz Polski. Drugoligowy Motor Lublin wyszedł na prowadzenie po trafieniu Michała Fidziukiewicza. Na szczęście dla Legii Warszawa, po zmianie stron odpowiedział Luquinhas, a w końcówce wynik ustalił młodziutki Szymon Włodarczyk. Dla 18-latka był to pierwszy gol w seniorskiej drużynie Wojskowych.