Fatalny błąd bramkarza Warty, bajeczne trafienie Rafała Wolskiego – podsumowanie 17. kolejki

Rafał Wolski
Rafał Wolski Pressfocus

Rzutem na taśmę uratowała Warta Poznań punkt w starciu ze Stalą Mielec. Goście prowadzili po błędzie golkipera gospodarzy, jednak bramka w doliczonym czasie ustaliła wynik na 1:1. Ozdobą piątkowych meczów była piękna bramka Rafała Wolskiego z meczu z Cracovią.

Błąd bramkarza mógł słono kosztować Wartę

Poważny w skutkach mógł być fatalny błąd Jędrzeja Grobelnego, który w 66 minucie meczu w Poznaniu popełnił bramkarz Warty. 21-latek próbował wybić piłkę głową przed własnym polem karnym, ale zrobił to bardzo nieudolnie. Piłkę przejął Hamulić i posłał ją do pustej bramki. Gospodarze na szczęście dla golkipera w doliczonym czasie doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę jednego punktu w starciu ze Stalą Mielec strzelił w 93 minucie Jan Grzesik po dograniu od Miłosza Szczepańskiego.

Do 66 minuty musieli czekać kibice na stadionie w Płocku na pierwszą bramkę w meczu z Cracovią. Pasy umiejętnie broniły się przed atakami Wisły Płock, ale wobec fenomenalnego uderzenia Wolskiego w samo okno bramki, były bezsilne. 30-latek strzelił cudownego gola, który otworzył wynik tej rywalizacji. Nie była na to w stanie odpowiedzieć Cracovia, która dodatkowo od 80 minuty grała w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką został w 80 minucie ukarany Oshima.