Ekstraklasa: Legia blisko dna! Wpadka wicemistrza Polski – podsumowanie 13. Kolejki

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin Pressfocus

Wyniki 13. kolejki Ekstraklasy. Wisła Płock pokonała 2:0 swoją imienniczkę z Krakowa. Triumfatora nie wyłoniono w meczu Górnik Łęczna – Raków Częstochowa. Inna niespodzianka to zwycięstwo Pogoni Szczecin z Legią Warszawa (2:0). Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Brak precyzji skutkował porażką

W Płocku spotkały się drużyny o podobnych umiejętnościach i potencjale sportowym. O wyniku meczu zadecydowała skuteczność. Płocczanie i krakowianie stworzyli bowiem podobną liczbę sytuacji strzeleckich. Futbolówkę w siatce potrafili umieścić jednak tylko gospodarze, który triumfowali 2:0.

Zmarnowana szansa Rakowa

Raków to jeden z zespołów pretendendujących do wygrania mistrzostwa Polski w sezonie 2021/2022. Częstochowianie w przypadku zwycięstwa z Górnikiem Łęczna, do liderującego Lecha traciliby już tylko punkt, przy zaległym spotkaniu. Drużyna Marka Papszuna była lepsza od beniaminka, ale nie potrafiła tego udokumentować golem. Zmarnowała nawet rzut karny i zremisowała 0:0.

Zmiana trenera nie oznacza wyjścia z kryzysu

Legia do niedzielnego meczu podchodziła po wymęczonym zwycięstwie w Pucharze Polski z trzecioligowym Świtem Skolwin Szczecin. Przeciwko Pogoni miało być lepiej, ale plan nie został zrealizowany. Mistrz Polski nie wyglądał najgorzej, a mimo tego ostatecznie przegrał 0:2. Oznacza to, że stołeczny klub w tabeli Ekstraklasy ma tylko dwa punkty więcej, niż ostatni Górnik Łęczna.

Wyniki niedzielnych meczów 13. kolejki PKO Ekstraklasy

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

1:0 Sekulski 39′

2:0 Sekulski 48′

Górnik Łęczna – Raków Częstochowa 0:0

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

0:1 Zahovic 45′

0:2 Kurzawa 47′

Komentarze