Ekstraklasa: spektakl w Niecieczy i Białymstoku! – podsumowanie 13. kolejki

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice Pressfocus

Wyniki 13. kolejki Ekstraklasy. Termalica po niezwykle emocjonującym boju pokonała 4:3 Śląsk Wrocław. Po trzy punkty sięgnęła również Lechia Gdańsk, która okazała się lepsza od Warty Poznań (2:0). Triumfatora nie wyłoniono zaś w pojedynku Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin (0:0). Na koniec soboty Jagiellonia uratowała remis z Piastem Gliwice (3:3). Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Sobotnie mecze Ekstraklasy obfitowały w gole

Emocjami z pierwszej połowy meczu TermalicaŚląsk, można by obdarzyć całe to spotkanie i nikt nie miał by pretensji o poziom widowiska. W Niecieczy do przerwy było 1:1, ale jeszcze więcej działo się po zmianie stron. Gospodarze wygrywali już 3:1 (zmarnowali jeszcze rzut karny). Wrocławianie doprowadzili do remisu, a ostatecznie przegrali 3:4.

Lechia urządziła sobie w Grodzisku Wielkopolskim istny trening strzelecki. Gdańszczanie nie wypadli na nim jednak dobrze, ponieważ regularnie marnowali okazje strzeleckie. Do siaki Warty Poznań trafili dopiero w doliczonym czasie gry. Ostatecznie goście zwyciężyli 2:0.

Do poziomu wcześniej rozegranych meczów Ekstraklasy, nie dostosowali się piłkarze w Zabrzu. Zawodnicy Górnika i Zagłębia zaprezentowali bardzo zbliżony poziom sportowy. Nie był on jednak na tyle wysoki, aby kibice mogli cieszyć się goli.

To co nie udało się w Zabrzu, zostało odrobione z nawiązką w Białymstoku, gdzie Jagiellonia na przerwę schodziła przegrywając z Piastem 0:2. Później gliwiczanie wygrywali już 3:1, ale gospodarze po trafieniu w ósmej minucie doliczonego czasu gry, uratowali remis 3:3.