Wymęczone zwycięstwo Legii

Jarosław Niezgoda
Jarosław Niezgoda fot. Paweł Kot

Sporo krwi napsuli dziś zawodnikom Legii Warszawa piłkarze Arki Gdynia – ostatecznie, w ostatnim niedzielnym meczu 14. kolejki Ekstraklasy, Wojskowi pokonali skromnie ekipę z Trójmiasta 1:0 (0:0). Decydującego gola w 78. minucie zdobył Jarosław Niezgoda. Gdynianie przez blisko godzinę musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Nando.

Na jedną zmianę po porażce ze Śląskiem zdecydował się trener Rogić – miejsce Busuladzicia zajął Danch. Dwóch korekt po wygranym pucharowym meczu z Widzewem dokonał za to Aleksandar Vuković – zamiast Cierzniaka i Karbownika, na murawie pojawili się Majecki i Luis Rocha.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli legioniści – już w czwartej minucie interweniować musiał Steinbors, który wybronił próbę Luquinhasa. Niespełna kwadrans później, po dośrodkowaniu Antolicia z rzutu rożnego główkował Kante, ale łotewski goalkeeper Arki popisał się kapitalną paradą. Dobijać próbował jeszcze Jędrzejczyk, ale uderzył zbyt wysoko.

W 26. minucie, Steinbors zgłosił kandydaturę do interwencji sezonu – tym razem Łotysz zanotował fantastyczną obronę po strzale Jędrzejczyka, który znalazł się w świetnej sytuacji po dograniu Luquinhasa. Cztery minuty później, po interwencji VAR-u, z boiska wyleciał Nando – zawodnik Arki brzydko potraktował Martinsa, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Czego można było się spodziewać, po zmianie stron zespołem przeważającym byli goście z Warszawy. W 56. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Novikovas, ale futbolówka przefrunęła nad poprzeczką. Dziesięć minut później, Litwin był jeszcze bliższy szczęścia, ale tym razem piłka ostemplowała poprzeczkę bramki Steinborsa.

Kolejną szansę legioniści wykreowali sobie w 70. minucie, kiedy to główkował Kante, ale ponownie na swoją notę zapracował Steinbors. Osiem minut później, podopieczni trenera Vukovicia dopięli w końcu swego – świetną asystą popisał się Luquinhas, a w sytuacji sam na sam ze Steinborsem, sprytną podcinką piłkę w siatce ulokował Niezgoda.

Kiedy następne mecze?

W końcówce okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Martins, ale rezultat nie uległ już zmianie. Wygrana w Gdyni spowodowała, że Legia, przynajmniej do jutra, będzie liderem Ekstraklasy, podczas gdy gdynianie zamykają ligową klasyfikację. W następnej kolejce, Wojskowi zagrają u siebie z Górnikiem Zabrze, natomiast Arka podejmie Wisłę Kraków.

Arka Gdynia – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 Niezgoda 78′