Wygrana Cracovii, bez bramek we Wrocławiu

Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Szczęśliwe zwycięstwo we wtorkowym mecz 28. kolejki Lotto Ekstraklasy odniosła Cracovia, która na własnym stadionie pokonała 2:1 Koronę Kielce. W innym meczu Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Miedzią Legnica.

Cracovia objęła prowadzenie w 19. minucie meczu. Po świetnym uderzeniu Dąbrowskiego z prawej strony boiska, futbolówka odbiła się od dalszego słupka, ale następnie trafiła prosto do Piszczka, który z kilku metrów skierował ją głową do siatki. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Kilka minut po przerwie Korona doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Arweładze, do futbolówki w polu karnym dopadł Brown Forbes i uderzeniem głową pokonał bramkarza Cracovii. Wynik 1:1 długo się utrzymywał, ale w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Airam Cabrera, zapewniając swojej drużynie ważne trzy punkty.

Drugie spotkanie we Wrocławiu nie było porywającym widowiskiem. Przez większość spotkania lepsze wrażenie sprawiali goście z Legnicy, ale nie potrafili zaskoczyć defensywy rywali. Piłkarze Śląska również wypracowali sobie kilka sytuacji, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Cracovia – Korona Kielce 2:1 (1:0)

1:0 Piszczek 19′
1:1 Brown Forbes 49′
2:1 Cabrera (k.) 90+3′