Wychowanek FC Porto wzmocnił szeregi Śląska Wrocław

Diogo Verdasca
Diogo Verdasca fot. Dawid Antecki / Slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław poinformował, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Diogo Verdasco. 24-latek w szeregach ekipy z PKO Ekstraklasy wzmocnił defensywę. Portugalczyk związał się z klubem umową do końca czerwca 2024 roku.

  • Wojskowi poinformowali o pozyskaniu nowego zawodnika
  • Śląsk Wrocław na zasadzie wolnego transferu pozyskał Verdasco
  • 24-latek w swoim piłkarskim CV ma przede wszystkim FC Porto

Śląsk Wrocław z kolejnym wzmocnieniem

Śląsk Wrocław dokonał tym samym kolejnego transferu przed nową kampanią. Wcześniej szeregi WKS-u wzmocnili między innymi: Peter Schwarz, Javier Hyjek, Kacper Radkowski, czy Victor Garcia.

Najnowszym nabytkiem Wojskowych został Verdasco. Defensywnie usposobiony piłkarz jest wychowankiem FC Porto. Portugalczyk ostatnio bronił barw Beitarsu Jerusalem. Wcześniej reprezentował natomiast barwy Realu Saragossa.

– Diogo jest wychowankiem akademii jednego z czołowych klubów Europy, grał na wysokim poziomie i wciąż będzie się rozwijał. Ma spore umiejętności, ale na boisku odznacza się również wielką determinacją i wolą walki. Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie. Pokładamy w nim duże nadzieje. Diogo z pewnością wzmocni rywalizację w naszej drużynie – przekonywał Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Tymczasem już pod koniec lipca Wojskowi zmierzą się w pierwszym spotkaniu nowego sezonu ligowego. Rywalem będzie Warta Poznań. Kolejnymi przeciwnikami będą Cracovia oraz Lechia Gdańsk.

Czytaj więcej: Śląsk sprowadził wychowanka Atletico Madryt

Komentarze