Wychowanek Ajaxu zagra w Ekstraklasie

Joeri de Kamps
Joeri de Kamps fot. Lechia Gdańsk

Lechia dokonała trzeciego wzmocnienia tego lata. W Gdańsku zagra Joeri de Kamps, który był szkolony w Ajaxie Amsterdam.

  • W Gdańsku pojawił się trzeci nowym zawodnik
  • Lechia sprowadziła pomocnika
  • Nowy nabytek drużyny Tomasza Kaczmarka, większość kariery spędził w Holandii

Lechia ruszyła na zakupy

Tylko 3 na 15 możliwych do zdobycia punktów w Ekstraklasie, ma Lechia. Na domiar złego gdańszczanie odpadli już w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Nastroje wokół klubu nie są dobre, między innymi ze względu na brak transferów przychodzących. Do drużyny Tomasza Kaczmarka dołączyli jedynie Dominik Piła i Joel Abu Hanna. Teraz grono letnich nabytków uzupełnił Joeri de Kamps.

Joeri to zawodnik, nad którego transferem długo pracowaliśmy. Piłkarz o takim profilu, na którym mi bardzo zależało – defensywny pomocnik: agresywny, wygrywający bardzo dużo piłek, mający dużą jakość przy piłce – powiedział Tomasz Kaczmarek o piłkarzu, który szkolił się w Ajaxie Amsterdam, gdzie nie doczekał jednak debiutu. Holender grał w swojej rodzimej lidze oraz ostatnio w Slovanie Bratyslawa.

Ostatnie 6 lat spędził w Slovanie Bratysława, gdzie był wiodącym zawodnikiem. To mówi samo za siebie. Cieszę się, że szukając nowego wyzwania sportowego, zdecydował się je podjąć w Lechii, u nas w Gdańsku – uzupełnił opiekun gdańskiej Lechii na temat Holendra, który podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.

Czytaj także: Górnik Zabrze z nowym napastnikiem, Włodarczyk z ciekawym rywalem do gry

Komentarze