“Wszystkie spotkania zaczynają jeszcze więcej ważyć, bo każdy ma swoje cele”

Damian Dąbrowski
Damian Dąbrowski fot. PressFocus

Pogoń Szczecin w piątkowym spotkaniu w ramach 26. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na swoim stadionie z Wisłą Kraków. Portowcy do tej potyczki podejdą, chcąc rozgościć się na pozycji lidera rozgrywek. Pomocnik tej ekipy Damian Dąbrowski przekonywał w rozmowie z oficjalną stronę internetową, że jego zespół liczy na zrekompensowanie straty punktów w boju z Cracovią.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się piątkowe starcie PKO Ekstraklasy, w którym Pogoń zmierzy się z Wisłą
  • Przed spotkaniem kilka zdań wyraził Damian Dąbrowski
  • Piłkarz Portowców przekonywał, że atut własnego boiska może być kluczowe do zwycięstwa w boju z Białą Gwiazdą

Dąbrowski przed meczem Pogoń – Wisła Kraków

Pogoń Szczecin ostatnio rzutem na taśmę wywalczyła remis z Cracovią. Obie ekipy gole strzelały zresztą w doliczonym czasie rywalizacji, gdy za linią boczną boiska stacjonowały psy wraz z policjantami. Było to następstwem agresywnych zachowań szalikowców gospodarzy.

W piątkowy wieczór Portowcy mają nadzieję na wywalczenie 15. zwycięstwa w sezonie. Chociaż poprzeczka może być zawieszona wysoko, bo Wisła Kraków w starciu z Lechem Poznań pokazała, że pod batutą Jerzego Brzęczka wygląda coraz lepiej. Z optymizmem do tego starcia podchodzi jednak piłkarz ekipy ze Szczecina.

Wisła z meczu na mecz się rozpędza. Nie ma też co ukrywać, że drużyna z Krakowa ma teraz przed sobą bardzo ważne mecze, bo walczy o utrzymanie w lidze. Zbliża się końcówka sezonu, więc wszystkie spotkania zaczynają jeszcze więcej ważyć, bo każdy ma swoje cele. My jednak będziemy grać u siebie w domu, mamy tu świetne statystyki i nie będziemy chcieli tego zepsuć. Jesteśmy tu mocni, będziemy chcieli narzucić rywalowi swoje warunki gry i przede wszystkim zagrać skutecznie – mówił Dąbrowski cytowany przez PogonSzczecin.pl.

Uważam, że zdecydowanie inna jest specyfika rozgrywania meczów u siebie i na boiskach rywali. Pod tym kątem mecz z Wisłą będzie na pewno inny niż ten z Cracovią. My w swojej grze nie będziemy jednak wiele zmieniać. Całościowo spróbujemy zagrać lepiej, mieć dużo większą kontrolę nad spotkaniem. Wiemy co mamy robić. Jak mówiłem wcześniej: najważniejsze, byśmy byli skuteczni i zakończyli piątkowe spotkanie ze zdobyczą punktową – dodał zawodnik Portowców.

Piątkowe starcie Pogoń – Wisła zacznie się o 20:30.

Czytaj więcej: Raków wykorzystał potknięcia rywali

Komentarze