Wszołek ponownie w Legii

Paweł Wszołek
Paweł Wszołek Pressfocus

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o transferze definitywnym Pawła Wszołka do Legii Warszawa. W czwartek 11-krotny reprezentant Polski podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/2025.

  • Wiosną Paweł Wszołek był jednym z czołowych graczy Legii Warszawa
  • 11-krotny reprezentant Polski wydatnie pomógł Wojskowym utrzymać się w PKO BP Ekstraklasie
  • Wtedy był jednak do Legii wypożyczony, teraz wrócił już na ul. Łazienkowską na stałe

Wszołek na trzy lata w Legii

Latem 2021 Paweł Wszołek przeniósł się z Legii Warszawa do Unionu Berlin. W zespole ze stolicy Niemiec jesienią zdążył jednak wystąpić jedynie w jednym spotkaniu Pucharu Niemiec. Nie było mu z kolei dane zadebiutować w Bundeslidze.

Wiosną 30-letni skrzydłowy wrócił na ul. Łazienkowską, aby pomóc Wojskowym, którzy niespodziewanie zmuszeni byli bronić się przed spadkiem. Wszołek był jednym z czołowych Legionistów, w rundzie rewanżowej rozegrał 15 meczów (z czego 14) w PKO BP Ekstraklasie, w których strzelił sześć goli i zaliczył trzy asysty.

Po zakończeniu sezonu 2021/2022, wychowanek Wisły Tczew zmuszony był jednak wrócić do Berlina. Legia jednak cały czas była zainteresowana transferem definitywnym, z kolei w Unionie jego sytuacja nie uległa zmianie – Wszołek miał minimalne szanse na regularne występy. Stąd też powrót do Legii i podpisanie trzyletniego kontraktu, dla obu stron było najwłaściwszą i najmądrzejszą decyzją.

Jestem pewny, że proces aklimatyzacji przebiegnie dobrze i sprawnie. Wszyscy mamy jeden cel i mam nadzieję, że go osiągniemy.  Zawsze powtarzam – do każdego meczu musisz być w 100% przygotowany. Tylko tak możesz iść do przodu i stale się rozwijać. Celem drużyny jest stworzyć zgrany kolektyw i stale się rozwijać. Najważniejsze są jednak zwycięstwa – to one kształtują zespół. Drużyna ma duży potencjał. Wierzę w to, że możemy dużo osiągnąć – powiedział Wszołek po powrocie do stolicy.

Przeczytaj również: Paweł Wszołek bliski powrotu do Ekstraklasy

Komentarze