Wstrząs w Widzewie i zmiana trenera

Enkeleid Dobi
Enkeleid Dobi fot. PressFocus

Widzew Łódź poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o roszadzie na stanowisku trenera zespołu. Pracę stracił Enkeleid Dobi, a jego miejsce zajął Marcin Broniszewski, który do tej pory był asystentem Albańczyka.

Albańska przygoda w Łodzi dobiegła końca

Widzew Łódź aktualnie plasuje na siódmej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi, legitymując się dorobkiem 35 punktów na koncie. W trakcie minionego weekendu Biało-czerwoni doznali lekcji futbolu od Zagłębia Sosnowiec, przegrywając 0:3.

– Decyzja ta ma na celu skuteczne kontynuowanie gry o zakończenie sezonu w strefie barażowej Fortuna 1 Ligi i podjęcie walki o awans do Ekstraklasy przez Widzew Łódź. Nie jest ona dla nas łatwa, jednak po szerokiej analizie ostatnich miesięcy, pozostanie sztabu szkoleniowego w dotychczasowym układzie personalnym nie gwarantowało realizacji celu sportowego – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Piotr Szor, prezes Widzew Łódź SA.

Obowiązki Enkeleida Dobiego przejął Marcin Broniszewski, który ma prowadzić zespół do końca sezonu. Niewykluczone jednak, że potrwa to dłużej. Wszystko jest uzależnione od wyników drużyny pod batutą 41-latka.

Kolejny trener nie wytrwał do końca sezonu

Broniszewski w przeszłości był między innymi trenerem Wisły Kraków, Pogoni Siedlce, czy Górnika Łęczna. W łódzkim Widzewie pracuje natomiast od 1 sierpnia minionego roku.

W najbliższy weekend drużyna z Łodzi zmierzy się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Pierwsze starcie w tej kampanii między obiema ekipami zakończyło się rezultatem 2:1 dla Widzewa.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze