Wojskowi z problemami, ale z meldunkiem w ćwierćfinale

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa Pressfocus

ŁKS Łódź przegrał z Legią Warszawa 2:3 (1:1) w 1/8 finału Pucharu Polski. Drużyna z niższej ligi stanowiła jednak dosyć trudne wyzwanie dla wicelidera Ekstraklasy. Wojskowi ostatecznie awansowali po golu Pekharta z 82. minuty.

Przed meczem wydawało się, że Legia bez większych problemów awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski. Na początku wszystko szło jednak zgodnie z planem, gdyż Wojskowi szybko objęli prowadzenie. W 15. minucie do siatki trafił Bartosz Slisz. Młody talent Legii oddał strzał zza pola karnego, który pokonał Arkadiusza Malarza.

Pod koniec pierwszej połowie dosyć nieoczekiwanie bramkę zdobyli gospodarze. W 42. minucie Pirulo dośrodkował piłkę w pole karne, a tam z najbliższej odległości golkipera pokonał Sobociński. Do przerwy tablica wyników wskazywała jednobramkowy remis, a Legia nie kontrolowała meczu w takim stopniu, jak się po niej tego spodziewano.

W drugiej połowie szkoleniowiec Wojskowych, chcąc zmienić przebieg wydarzeń, wpuścił na boisko Luquinhasa. Brazylijczyk już w 49. minucie zaznaczył swą obecność. Wtedy to po akcji z lewej strony boiska pokonał bezradnego Malarza i dał swojej drużynie ponowne prowadzenie.

Gospodarze podobnie jak w pierwszej odsłonie nie zamierzali się poddawać. Tuż po stracie gola szukali trafienia wyrównującego. W 56. minucie Pirulo oddał strzał w kierunku bramki Legii. Cezary Miszta niefortunnie sparował piłkę, która trafiła wprost pod nogi Janczukowicza. Polski napastnik z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Przez resztę meczu obie drużyny miały problem, aby poważnie zagrozić bramce rywala, dlatego wydawało się, że o losach awansu zadecyduje dogrywka, a być może rzuty karne. Jednak w 82. minucie Luquinhas zdecydował się na dośrodkowanie do Pekharta, który uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 2:3.

W 84. minucie nieładne zachowanie Pekharta zostało ukarane czerwoną kartką, co dawało jeszcze cień szansy ŁKSowi Łódź. Gospodarze nie wykorzystali przewagi, a dodatkowo w 89. minucie wyrzucony z boiska został Pirulo. Legia Warszawa melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski.