Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

Wójcicki bohaterem Jagi

W pierwszym sobotnim spotkaniu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała skromnie Wisłę Płock 1:0 (0:0). Białostoczanie decydującego gola zdobyli w ostatniej akcji meczu – w piątej minucie doliczonego czasu gry, komplet punktów gospodarzom zapewnił Wójcicki.

Po pewnym zwycięstwie w Legnicy, Ireneusz Mamrot nie widział potrzeby dokonywania korekt w wyjściowym składzie, więc posłał w bój identyczną jedenastkę, jak na spotkanie z Miedzią. Na trzy zmiany zdecydował się za to trener Vicuna – zamiast Dźwigały, Borysiuka i Rasaka, mogliśmy oglądać Stefańczyka, Sielewskiego i Zawadę.

W szóstej minucie futbolówka znalazła się w siatce ekipy z Płocka, ale arbiter nie uznał gola Klimali z powodu minimalnego spalonego. Chwilę później, Jagiellonia powinna prowadzić 1:0 – po dobrej centrze Poletanovicia z rzutu wolnego, strzał głową Arsenicia wybronił Dahne.

Kwadrans przed przerwą, drugi raz w tym meczu, pan Kwiatkowski nie mógł uznać bramki strzelonej przez gospodarzy – po centrze Guilherme z lewej flanki, ładnie do strzału złożył się Romanchuk, którego próbę dobił jeszcze znajdujący się na spalonym Novikovas.

Osiem minut po przerwie, groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy – po centrze Stefańczyka z prawego skrzydła, w bramkę nie trafił głową niepilnowany Zawada. Kilka minut później, bliski szczęścia był za to Furman, który próbował zaskoczyć Sandomierskiego uderzeniem z rzutu wolnego.

Swoją okazję w kolejnych minutach miał także nowy napastnik Jagiellonii, sprowadzony z MOL Vidi Scepović, ale po dograniu Kostala, Serb przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 74. minucie, Sandomierski wybronił za to próbę Kuświka z ostrego kąta.

Kiedy wydawało się już, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, białostoczanie zdobyli gola na wagę trzech punktów w piątej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Adamca z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Scepović, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Wójcicki.

Kiedy następne mecze?

Jagiellonia zanotowała tym samym drugie zwycięstwo w 2019 roku – białostoczanie wciąż plasują się na trzeciej lokacie. W następnej kolejce, podopieczni Ireneusza Mamrota zmierzą się z Cracovią, natomiast Nafciarze zagrają z Miedzią Legnica.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:0 (0:0)

1:0 Wójcicki 90+5′

Romanczuk, Arsenić, Adamec – Furman, Kuświk

Jagiellonia: Sandomierski – Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme – Poletanović (66′ Adamec), Romanczuk – Novikovas, Pospisil, Kostal (77′ Wójcicki) – Klimala (46′ Scepović)

Płock: Dahne – Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Garcia – Furman, Sielewski – Łukowski (62′ Marazas), Ricardinho, Merebashvili (38′ Varela) – Zawada (71′ Kuświk)