Właściciel Rakowa szokuje. Ma kandydatów na następcę Papszuna

Michał Świerczewski
Michał Świerczewski PressFocus

Marek Papszun z sukcesami prowadzi Raków. Właściciel wicemistrza Polski myśli daleko do przodu i wytypował kandydatów na jego następcę.

  • Do 30 czerwca 2023 roku umowę z Rakowem ma Marek Papszun
  • W Częstochowie już myślą o tym, co jeżeli 48-latek nie podpisze nowego kontraktu
  • Szczegóły ujawnił właściciel klubu Michał Świerczewski

Raków myśli długofalowo

Sześć lat temu będący właścicielem Rakowa Michał Świerczewski, zatrudnił Marka Papszuna. Była to kapitalna decyzja, ponieważ częstochowianie awansowali do Ekstraklasy, w której wywalczyli medale mistrzostw Polski. Ponadto wygrali krajowy puchar i otarli się o grupę Ligi Konferencji. Wszystko to z Papszunem na ławce trenerskiej.

Aktualna umowa 48-letniego szkoleniowca, którą podpisał w tym roku, ważna jest do 30 czerwca 2023 roku. Raków ma jeszcze zatem mnóstwo czasu na rozmowy o nowym kontrakcie. Właściciel klubu ma jednak w pamięci, że Papszuna mocno kusiła Legia. Michał Świerczewski nie chce zostać zaskoczony decyzją 48-latka i już teraz wytypował dwóch potencjalnych następców aktualnego trenera, o czym poinformował w programie Liga+ Extra na antenie CANAL+.

Na shortliście kandydatów na następcę Marka Papszuna znajdują się dwa nazwiska. To trenerzy z Ekstraklasy. Czy nie byłoby zaskoczenia? Jedno z tych nazwisk mogłoby być zaskoczeniem – wyjawił Michał Świerczewski, nie podając rzecz jasna personaliów tych szkoleniowców.

Czytaj także: Lech przerwał ofensywną niemoc, Zagłębie z poczuciem niedosytu – niedziela w Ekstraklasie

Komentarze