Wisła wygrywa ze Śląskiem

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym wiosennym spotkaniu przed własną publicznością, Wisła skromnie 1:0 pokonała Śląsk Wrocław. Jedyną bramkę meczu z rzutu karnego zdobył wracający na Reymonta Jakub Błaszczykowski.

W pierwszym kwadransie spotkania groźniej było pod bramką Wisły, ale dwoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Mateusz Lis, który obronił między innymi groźne uderzenie Mączyńskiego z rzutu wolnego. Wisła starała się odgryzać, ale bez większego efektu. Brakowało klarownych sytuacji.

W 37. minucie w starciu w polu karnym na murawę padł Krzysztof Drzazga. Arbiter po skorzystaniu z systemu VAR uznał, że napastnik Wisły był faulowany w “szesnastce” przez Roberta Picha i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Błaszczykowski. W pierwszej połowie wynik nie już uległ zmianie.

W drugiej połowie Wisła starała się bronić korzystnego dla siebie wyniku. Śląsk dochodził do sytuacji strzeleckich, ale piłka najczęściej mijała bramkę Wisły. Tak było między innymi po groźnych uderzeniach Picha i Robaka.

Wiślacy od czasu do czasu próbowali wyprowadzać szybkie kontrataki, ale kończyły się one jeszcze przed polem karnym rywali. W grze podopiecznych Macieja Stolarczyka brakowało bowiem dokładności.

W końcówce spotkania kilka razy zakotłowało się pod bramką Białej Gwiazdy. Świetną okazję do doprowadzenia do wyrównania miał Musonda, ale z około dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką. Kilka razy bardzo ofiarnie i skutecznie interweniowali defensorzy Wisły. W efekcie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i gospodarze mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 Jakub Błaszczykowski (k.) 40′