Wisła wciąż bez zwycięstwa, remis z mistrzem Polski

Legia Warszawa - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Wisła Kraków Pressfocus

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Wisłą Kraków w pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Dla gości jest to szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Legia Warszawa do meczu z Wisłą Kraków przystępowała jako nowy mistrz Polski. W pierwszej połowie nie było zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, ale mimo wszystko to goście byli najbliżej objęcia prowadzenia. Po kwadransie gry dobry strzał oddał Yeboah, ale nieznacznie się pomylił. Tuż przed zejściem do szatni swojego szczęścia próbował Pekhart. Najlepszy strzelec Ekstraklasy oddał uderzenie głową, ale interwencją popisał się Lis.

Drugą połowę bardzo dobrze chciała rozpocząć Legia. Kilka chwil po wznowieniu gry bramkarz Wisły ponownie został zmuszony do interwencji po strzale Pekharta. Wisła próbowała odpowiedzieć w 60. minucie, ale strzał Savicia na bramkę nowego mistrza Polski okazał się minimalnie niecelny.

Były to dwie jedyne groźne okazje w drugiej połowie, dlatego końcowy wynik to bezbramkowy remis. Dla Wisła Kraków jest to szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Legia Warszawa w dalszym ciągu pozostaje niepokonana w Ekstraklasie od początku lutego.

Komentarze