Wisła wciąż bez zwycięstwa, Lech z kompletem

Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań Pressfocus

Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1:2 (0:1) w meczu 29. kolejki Ekstraklasy. Dla Białej Gwiazdy jest to zatem szósty mecz bez zwycięstwa. Gole w tym pojedynku zdobywali Ishak, Tiba oraz Błaszczykowski.

Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Lecha Poznań. Kolejorz zdecydowanie częściej utrzymywał się przy piłce. Goście posiadanie futbolówki potrafili przełożyć na wykreowane okazje, ponieważ co chwila zagrażali bramce Wisły Kraków. Nie dziwi więc fakt, że to Lechici strzelili pierwszą bramkę.

Padła ona dosyć szybko bo już w 13. minucie. Wtedy to Lech Poznań wykonywał rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne przedłużył Bartosz Salomon a piłkę między słupki wpakował Mikael Ishak. Szwed kwadrans później opuścił plac gry z powodu kontuzji. Do przerwy nie oglądaliśmy już bramek.

W drugiej połowie spotkanie przebiegało w bardzo podobny sposób jak przed przerwą. Piłkarze Lecha kontrolowali wydarzenia na boisku i to ponownie oni zdobyli gola. W 61. minucie golkipera przeznaczył Pedro Tibę. Portugalczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie Karlstroma i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Kolejorza.

W 78. minucie gola kontaktowego dla Wisły Kraków zdobyła legenda klubu – Jakub Błaszczykowski. Biała Gwiazda miała wtedy rzut wolny, który w doskonały sposób wykorzystał były reprezentant Polski, uderzając piłkę pod murem. Ustalił tym samym końcowy rezultat na 1:2.