Wisła Płock żegna się z dwoma piłkarzami

Dusan Lagator
Dusan Lagator Pressfocus

W czwartek Wisła Płock poinformowała o pierwszych ruchach kadrowych przed nowym sezonem. Z klubem latem pożegnają się Dusan Lagator i Patryk Tuszyński. Zarząd Nafciarzy nie zdecydował się na przedłużenie ich kontraktów.

  • Wisła Płock jest już w trakcie planowania kadry na przyszły sezon
  • Klub postanowił nie przedłużać kontraktów Lagatora i Tuszyńskiego
  • Obaj zawodnicy odejdą z klubu latem

Zawodników muszą bronić liczby

Sezon 2021/22 w Płocku rozpatrują jako całkiem udany. Wisła ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, a na ten moment zajmuje ósme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Pozycja mogłaby być dużo lepsza, gdyby nie słaba postawa piłkarzy Wisły w ostatnich tygodniach. Przegrali oni trzy kolejne spotkania ligowe, w skutek czego wyprzedziła ich Cracovia.

Klub poinformował w oficjalnym komunikacie, że latem zespół opuszczą Dusan Lagator i Patryk Tuszyński. Wraz z końcem sezonu wygasną umowy zawodników, których zarząd Wisły Płock nie zdecydował się przedłużać. Pierwszy z nich w ekipie Nafciarzy spędził dwa sezony, jednak spodziewano się po nim dużo więcej. Czarnogórzanin w 50 występach dla Wisły Płock zdobył cztery bramki i zanotował jedną asystę.

Także dwa sezony w barwach Wisły Płock rozegrał Patryk Tuszyński. W zeszłym sezonie napastnik mógł się pochwalić całkiem niezłymi liczbami. Tak dobrze nie było w tym roku. 32-latek miał problemy z walką o wyjściowy skład, a w 20 meczach nie udało mu się ani razu zapisać się w statystykach. Klub uznał, że nie warto przedłużać z nim kontraktu. Doświadczony napastnik latem będzie musiał poszukać sobie nowej drużyny.

Czytaj też: Pomocnik Lecha zasypywany ofertami transferu

Komentarze