Wisła Płock z pierwszym letnim wzmocnieniem

Michał Mokrzycki
Michał Mokrzycki fot. Wisła Płock

Michał Mokrzycki zostanie nowym zawodnikiem Wisły Płock. Broniący ostatnio barw Ruchu Chorzów zawodnik do ekipy z PKO Ekstraklasy trafi na zasadzie wolnego transferu.

  • Michał Mokrzycki został pierwszym nowym zawodnikiem Wisły Płock
  • 24-latek wzmocnił Nafciarzy w drugiej linii
  • Defensywny pomocnik podpisał umowę do 2024 roku

Mokrzycki wzmocnił Wisłę Płock

Michał Mokrzycki w zakończonej właśnie rundzie zasadniczej w eWinner 2 Lidze był kluczową postacią Ruchu Chorzów. 24-latek co prawda jest defensywnym pomocnikiem, ale może pochwalić się niezłym bilansem w ofensywie. Mokrzycki strzelił w 31 meczach łącznie osiem goli, a ponadto zanotował trzy kluczowe podania.

Zawodnik trafił do Ruchu z Wisły Sandomierz w styczniu 2019 roku. Wcześniej bronił barw między innymi Stali Stalowa Wola, czy Korony Kielce. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał natomiast w młodzieżowym zespole Stali Rzeszów.

– Zdecydowałem się na przyjście do Wisły, ponieważ jest to klub grający w Ekstraklasie i uważam, że będzie to bardzo dobry ruch w mojej przygodzie z piłką. Na pewno chciałbym rozegrać jak najwięcej minut i sprawić kibicom radość – mówił Mokrzycki po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

24-latek związał swoją przyszłość z Wisłą Płock umową do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia kontraktu o kolejne 12 miesięcy. Mokrzycki o miejsce w wyjściowym składzie Nafciarzy może rywalizować między innymi z Filipem Leśniakiem. Można się spodziewać, że Mokry w kadrze Wisły Płock zastąpi Damiana Rasaka, budzącego niemałe zainteresowanie na rynku transferowym.

Czytaj więcej: Za nami gala Ekstraklasy. Poznaliśmy najlepszych w sezonie 2021/2022

Komentarze