Wisła Płock z kolejnym wzmocnieniem w 2021 roku

Luka Susnjara
Luka Susnjara fot. Wisła Płock

Luka Susnjara został nowym piłkarzem Wisły Płock, poinformował w komunikacie prasowym klub z Mazowsza. Lewonożny skrzydłowy ze Słowenii wzmocnił szeregi Nafciarzy na zasadzie transferu definitywnego z francuskiego FC Chambly. 23-latek podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Susnjara jest wychowankiem jednego z najstarszych słoweńskich klubów NK Domzale. W 2014 roku na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Włoch, by w drużynach młodzieżowych Atalanty Bergamo, spędzić dwa kolejne lata.

Po powrocie do kraju reprezentował barwy NK Roltek Dob, NK Kranj, NK Celje oraz NS Mura. Najwięcej czasu spędził w ostatnim z nich, gdzie w 89 meczach zanotował 16 bramek i sześć asyst, zdobywając przy tym Puchar Słowenii. Latem 2020 roku zdecydował się natomiast na transfer do francuskiego FC Chambly. W trwającym sezonie zaliczył 11 spotkań w Ligue 2.

Słoweniec na swoim koncie ma także 27 występów i sześć goli w młodzieżowej reprezentacji Słowenii w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-18, U-19, U-21). Co ciekawe w 2015 roku mierzył się z kadrą Polski do lat 19 w Łomży i Zambrowie. Za rywali miał między innymi Bartłomieja Żynela i Huberta Adamczyka.

Susnjara jest trzecim wzmocnieniem Nafciarzy w tym roku. Wcześniej Wisłę Płock wzmocnili Kacper Rogoziński i Jakub Witek.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego rozegrają w najbliższy piątek swoje pierwsze spotkanie po przerwie. Rywalem Wisły będzie Zagłębie Lubin. Nafciarze powalczą w tym boju o piąte zwycięstwo w sezonie. Dlatego emocji nie powinno zabraknąć w tym boju.

Komentarze