Wisła Płock wzmocniła się w defensywie

Kristian Vallo
Kristian Vallo fot. Wisła Płock

Wisła Płock poinformowała, że nowym zawodnikiem tego klubu został Kristian Vallo. 22-latek w szeregach Nafciarzy wzmocnił rywalizację w obronie. Płocki klub pozyskał zawodnika na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

Wisła Płock plasuje się aktualnie na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. W trwającej sesji transferowej szeregi Nafciarzy wzmocniło wcześniej pięciu zawodników, w tym między innymi Luka Susnjara oraz Jakub Witek.

Kristian Vallo został do Wisły wypożyczony z MSK żyliny do końca tego sezonu. W trakcie trwającej kampanii były młodzieżowy reprezentant Słowacji wystąpił łącznie w 16 meczach. Zdobył w nich jedną bramkę, a także zaliczył jedną asystę. Ogólnie na boiskach słowackiej ekstraklasy wystąpił w 58 meczach. Ma na swoim koncie mistrzostwo Słowacji z MSK Ziliną wywalczone w sezonie 2016/2017.

– Temat wzmocnienia prawej strony defensywy przewijał się w naszym klubie od jakiegoś czasu. Na tej pozycji potrzebowaliśmy większej rywalizacji, stąd też wypożyczenie z opcją pierwokupu Kristiána Vallo z MSK Zilina – mówił Paweł Magdoń, dyrektor sportowy klubu z Mazowsza.

– Warto też wspomnieć, że wielokrotnie reprezentował Słowację na arenie międzynarodowej, jako zawodnik kadr młodzieżowych. Cieszymy się, że Vallo dołączył do Wisły Płock i liczymy na jego dobre występy – uzupełnił działacz Nafciarzy.

Okazję do debiutu w nowych barwach nowy nabytek płocczan może mieć w najbliższą niedzielę, gdy Nafciarze zmierzą się u siebie z Wisłą Kraków. Mecz ma się zacząć o godzinie 12:30.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze