Wisła Płock przedłużyła kontrakt z trenerem

Maciej Bartoszek
Maciej Bartoszek fot. PressFocus

Wisła Płock w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Maciej Bartoszek przedłużył swój kontrakt z Wisłą Płock do końca czerwca 2022 roku. 44-latek został zatrudniony przez klub z PKO Ekstraklasy w kwietniu tego roku.

  • Maciej Bartoszek w kolejnej kampanii nadal będzie trenerem Nafciarzy
  • 44-latek przedłużył kontrakt z Wisłą Płock do końca czerwca 2022 roku

Wisła Płock ostatecznie zakończyła rozgrywki ligowe na 12. pozycji. Bartoszek jednocześnie zrealizował cel, którym było utrzymanie Nafciarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Taki stan rzeczy przyczynił się do porozumienia w sprawie przedłużenia wygasającej umowy.

Były trener Korony Kielce prowadził zespół z Płocka w sześciu spotkaniach, notując w nich dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. W ostatnim spotkaniu sezonu Bartoszek poprowadził team z Płocka do efektownego zwycięstwa nad Zagłębiem Lubin (4:0).

Bartoszek to trener, który ma już duże doświadczenie w pracy trenerskiej. W przeszłości prowadził między innymi takie zespoły jak między innymi: Zawisza Bydgoszcz, Bruk-Bet Termalica, czy Chojniczanka Chojnice.

Ogólnie jako trener ekip z Ekstraklasy miał okazję prowadzić drużyny w 84 spotkaniach, w których zaliczył 28 wygranych starć, 22 remisy i 34 porażki.

Odnotujmy, że start nowego sezonu w PKO Ekstraklasie zaplanowany jest na 23-25 lipca. Potrwa do 21 maja. W nowej kampanii w rozgrywkach rywalizować będzie 18 zespołów, które rozegrają łącznie 34 mecze.

Czytaj więcej: Wisła Płock przedłużyła umowę z obrońcą. Niecodzienne ogłoszenie

Komentarze