Wisła Płock ogłosiła następcę Macieja Bartoszka

Pavol Stano
Pavol Stano Pressfocus

Tydzień trwał proces zatrudnienie następcy Macieja Bartosza. Nowym szkoleniowcem Wisły Płock został Słowak Pavol Stano.

  • Wisła Płock ma nowego szkoleniowca
  • Miejsce Macieja Bartoszka zajął Pavol Stano
  • Słowak podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku

Stano znów w Ekstraklasie

W pierwszych czterech meczach rundy wiosennej Ekstraklasy, Wisła Płock zdobyła tylko punkt. Klub uznał, że to właściwy moment na zmianę szkoleniowca pierwszego zespołu. Tydzień po odejściu Bartosza, jego miejsce zajął Pavol Stano, który podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Słowak w trakcie kariery zawodniczej reprezentował między innymi Koronę Kielce, czy Jagiellonią Białystok. Jako trener pracował ostatnio w Zilinie.

Nowy opiekun Wisły został zaprezentowany na konferencji prasowej. – Taka koncepcja jest i była. Trener, który dziś jest trenerem pierwszego zespołu, jest tego gwarantem. Jak przychodziłem do klubu, ustaliliśmy z prezesem pewne priorytety. Zwróciliśmy mocno uwagę na drugi zespół, akademię. Dla nas najważniejszy jest rozwój klubu – powiedział dyrektor sportowy klubu z Płocka.

Dziękuję za zaufanie. Zrobię wszystko, aby ludzie w Płocku byli zadowoleni z naszej postawy, naszej gry. Naprawdę będziemy ciężko pracować właśnie po to, aby ten zespół wyglądał bardzo dobrze i kibice byli dumni – to z kolei wypowiedź słowackiego szkoleniowca.

Nie ukrywam, że tych propozycji było więcej. Jednym z faktów, dla którego się zdecydowałem podpisać kontrakt z Wisłą, jest to, że ta stabilizacja ma tu być. Patrzę pozytywnie i optymistycznie na tę pracę – stwierdził Pavol Stano.

Czytaj także: Ekstraklasa: Lech strącony z fotela lidera, wygrane Wisły P. i Górnika – podsumowanie 24. kolejki

Komentarze