Wisła planuje zagraniczne zgrupowanie. “Byłem na inspekcji w Turcji”

Radosław Sobolewski
Radosław Sobolewski fot. PressFocus

Wisła Kraków w czasie roztrenowania po rundzie jesiennej mierzyła się w piątek w meczu kontrolnym ze Stalą Mielec. Biała Gwiazda zremisowała z ekipą z PKO Ekstraklasy (1:1). Po zakończeniu spotkania kilka słów wyraził opiekun teamu z Reymonta.

  • Wisła Kraków zakończyła już rundę jesienną, ale wciąż trenuje
  • Po meczu sparingowym ze Stalą Mielec trener Radosław Sobolewski przedstawił plan przygotowań do rundy wiosennej
  • Niewykluczone, że Biała Gwiazda będzie trenować zimaw Turcji

Wisłą wyląduje na zgrupowaniu nad Bosforem?

Wisła Kraków w powszechnej opinii nie rozpieszczała swoich kibiców w trakcie rundy jesiennej. Biała Gwiazda miała walczyć o szybko powrót do elity. Trener Jerzy Brzęczek jednak nie sprostał zadaniu i dzisiaj, zamiast myśleć o przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, to po zwolnieniu złapał angaż w TVP, gdzie będzie ekspertem na czas mistrzostw świata.

Stery po były selekcjonerze reprezentacji Polski przejął w Wiśle dobrze znany fanom Radosław Sobolewski. Opiekun krakowskiej ekipy podsumował ostatnie spotkanie kontrolne w wykonaniu swojej drużyny.

Traktujemy takie mecze jak przedłużenie rundy, choć wiadomo, że intensywność nie jest już tak duża, jak w lidze. Chodzi jednak o to, żebyśmy się rozjechali na urlopy w dobrej dyspozycji. Zawodnicy – tak, jak mówiłem to już wcześniej – dostaną rozpiski ćwiczeń, które powinni wykonywać na urlopach. Zostaną one dostosowane do liczby rozegranych minut i mocno zindywidualizowane – przedstawił plan pracy swoich piłkarzy trener Wisły cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wszyscy rozpoczniemy przygotowania, które zaplanowaliśmy na 3 stycznia. Chłopcy mocno popracowali w ostatnich dniach. W kolejnym tygodniu od poniedziałku znów będziemy działać na podobnych zasadach, a całość zepnie nam piątkowy sparing w Myślenicach z Górnikiem Łęczna – kontynuował Sobolewski.

Krakowski team do rundy wiosennej ma się przygotowywać na zagranicznym zgrupowaniu. W tej kwestii opiekun 13-krotnych mistrzów Polski też wyraził kilka słów. – W ostatnich dniach byłem na inspekcji w Turcji pod kątem organizacji zgrupowania. Chciałem zobaczyć hotele, boiska. Mam nadzieję, że uda się nam zorganizować długi, porządny obóz, bo w Polsce mogą być trudne warunki. Na razie nie ma jeszcze szczegółów czy konkretnych terminów. Będziemy o tym informować w późniejszym czasie, gdy wszystko zostanie ustalone – powiedział szkoleniowiec krakowian.

Czytaj więcej: Mladenović bez owijania w bawełnę. “Lepiej być wku*** niż pozbawionym jakichkolwiek uczuć”

Komentarze