Wisła ogłosiła wzmocnienie. 19-latek trafił pod skrzydła Hyballi

Krystian Wachowiak
Krystian Wachowiak fot. PressFocus

Wisła Kraków oficjalnie poinformowała, że nowym zawodnikiem tego klubu został Krystian Wachowiak. 19-latek związał się z ekipą z Reymonta na zasadzie transferu definitywnego. Z przedstawicielami 13-krotnych mistrzów Polski podpisał umowę 2025 roku.

Krystian Wachowiak w szeregach Białej Gwiazdy ma wzmocnić defensywę. Do krakowskiej drużyny zawodnik trafił z Chojniczanki Chojnice, w której barwach w tym sezonie wystąpił w 17 meczach II ligi, notując jednego gola.

19-letni zawodnik to wychowanek bydgoskiego Zawiszy. W dorosłej piłce pojawił się w lutym 2019 roku, gdy dołączył do pierwszej drużyny Chojniczanki. Po dwóch latach spędzonych w Chlubie Grodu Tura piłkarz podjął decyzję o dołączeniu do Wisły Kraków.

Trzeci, a właściwie czwarty transfer

Cholewiak w Wiśle może grać nie tylko na lewej obronie, ale także na lewej stronie pomocy. Tym samym jego rywalem do gry może być przede wszystkim Maciej Sadlok. Godne uwagi jest to, że młody piłkarz jest trzecim wzmocnieniem Białej Gwiazdy w 2021 roku, nie licząc Tima Halla.

Okazję do debiutu zawodnik może mieć w niedzielę, gdy wiślacy zmierzą się na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok. Mecz ma się zacząć o godzinie 17:30.

Wisła Kraków w tabeli PKO Ekstraklasy plasuje się aktualnie na 14. miejscu w tabeli, legitymując się dorobkiem 14 oczek. Biała Gwiazda ma tylko dwa oczka przewagi nad ostatnim w klasyfikacji Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z drugiej strony do ósmej w zestawieniu Lechii Gdańsk krakowianie tracą tylko pięć punktów.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze