Wisła na razie z tymczasowymi trenerami. Poznaliśmy nazwiska

Kazimierz Kmiecik
Kazimierz Kmiecik fot. PressFocus

Na ogłoszenie nazwiska nowego trenera Wisły Kraków będzie trzeba jeszcze poczekać. W poniedziałek “Biała Gwiazda” poinformowała natomiast, że w najbliższym czasie drużynę prowadzić będzie tymczasowy duet szkoleniowców – Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry.

Czytaj dalej…

Wisła poszukuje nowego trenera po tym, jak w sobotę zdecydowała się na rozstanie z Arturem Skowronkiem. Decyzja o zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca zapadła po kolejnym bardzo słabym występie drużyny w meczu u siebie z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zakończyło się porażką wiślaków 1:2.

Kilku kandydatów, rozmowy trwają

Władze krakowskiego klubu cały czas prowadzą negocjacje z kandydatami do objęcia drużyny. Informowaliśmy już, że jednym z nich był Maciej Skorża. Dla 48-latka byłby to powrót na Reymonta, bowiem miał już okazję prowadzić “Białą Gwiazdę” w latach 2007-2010. Rozmowy w sprawie jego zatrudnienia, przynajmniej na razie, zostały jednak przerwane. Na trenerskiej liście nazwisk łączonych z zespołem Wisły znajdują się również dwaj Niemcy – Thomas Doll i Peter Hyballa.

Na razie negocjacje z żadnym z kandydatów nie zakończyły się uzyskaniem porozumienia i wszystko wskazuje na to, że do zaplanowanych na piątek Derbów Krakowa z Cracovią drużyna przystąpi pod wodzą Kazimierza Kmiecika i Grzegorza Mokrego. Niewykluczone, że zespół i fani “Białej Gwiazdy na nowego trenera będą musieli poczekać do końca rundy jesiennej. W tym roku, poza meczem z Pasami, Wisłę czekają jeszcze pojedynki z Legią Warszawa i Lechem Poznań.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Na swoim koncie ma tylko 10 punktów. Wiślakom udało się wygrać do tej pory tylko dwa ligowe mecze, ponadto zanotowali cztery remisy i doznali pięciu porażek. Nad ostatnim obecnie w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała drużyna Wisły ma tylko jeden punkt przewagi.

Komentarze