Wisła łata dziurę. Krakowianie z nowym napastnikiem

Zdenek Ondrasek
Zdenek Ondrasek PressFocus

Wisła Kraków poinformowała, że jej piłkarzem został Zdenek Ondrasek. Czech wrócił do tego klubu po trzyletniej przerwie.

  • Zdenek Ondrasek znów zagra w Wiśle Kraków
  • Czech związał się z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2023 roku
  • W kontrakcie znalazła się opcja przedłużenia o 12 miesięcy

Wisła potwierdziła drugi transfer

Działacze Wisły transferową ofensywę rozpoczęli już w grudniu. Wówczas ogłosili, że szeregi krakowian zasili lewy defensor Sebastian Ring. Później Biała Gwiazda zdecydowanie wyhamowała. Ponadto z klubu odszedł Yaw Yeboah. Ghańczyk za siedem milionów złotych wzmocnił Columbus Crew z MLS.

Yeboah był ważnym punktem ofensywy Wisły. Krakowianie potrzebowali zatem piłkarza, który byłby w stanie wypełnić lukę po odejściu Ghańczyka. Biała Gwiazda postanowiła, że do dobrym kandydatem będzie Zdenek Ondrasek. Czech bronił już barw Wisły w latach 2016-2019 (21 goli i 10 asyst). Teraz 34-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Zdenek to nasz człowiek, to piłkarz, który pomoże nam na boisku, ale też w szatni. Planowaliśmy przebudowę linii ataku i Zdenek jest jej pierwszą częścią – mówił dyrektor sportowy Wisły.

Wierzymy, że jego umiejętności połączone z niesamowitą ambicją i charakterem przełożą się bezpośrednio na liczbę zdobywanych przez Wisłę punktów, a samo jego pozyskanie zwiększy rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce – dodał Tomasz Pasieczny.

Czytaj także: Wisła Kraków traci swoją gwiazdę, Yeboah urzeczywistnia amerykański sen

Komentarze