Wisła Kraków żegna doświadczonego obrońcę

Maciej Sadlok
Maciej Sadlok fot. PressFocus

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała, że po ośmiu latach z klubem żegna się Maciej Sadlok. Sternicy Białej Gwiazdy podjęli decyzję o nieprzedłużeniu umowy z piłkarzem.

  • Dobiega końca przygoda Macieja Sadloka z Wisłą Kraków
  • 32-latek z końcem czerwca stanie się wolnym zawodnikiem
  • Klub z Reymonta opublikował oficjalną informację w sprawie 15-krotnego reprezentanta Polski

Sadlok latem zmieni pracodawcę

Wisła Kraków ma za sobą bolesny sezon, który zwieńczony został spadkiem z PKO Ekstraklasy. Jednocześnie przed władzami klubu czas odbudowy zespołu, co wiąże się z dużymi zmianami. Jednocześnie kilku zawodnik żegna się z Białą Gwiazdą.

“Osiem lat spędzonych pod Wawelem, setki rozegranych meczów w koszulce z białą gwiazdą, zwycięstwa i porażki, chwile radości oraz smutku. Pobyt Macieja Sadloka przy Reymonta był niczym długa i pełna wrażeń podróż, która właśnie dobiega końca. Decyzją klubu wygasająca 30 czerwca 2022 roku umowa nie zostanie przedłużona, a obrońca nie będzie dłużej reprezentował Wisły Kraków” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej 13-krotnych mistrzów Polski.

32-latek dołączył do Wisły w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Ruchu Chorzów. W drużynie z Reymonta rozegrał 231 spotkań, notując w nich siedem trafień i 22 asysty.

Na razie nieznana jest przyszłość Sadloka. Niemniej nie brakuje spekulacji, sugerujących, że piłkarz zasili szeregi chorzowskiego Richu. W przeszłości zawodnik bronił już barw Niebieskich. Piłkarz ma też na swoim koncie 15 występów w reprezentacji Polski.

Czytaj więcej: Wieczysta chciała gwiazdę Ekstraklasy

Komentarze