Wisła Kraków ze wzmocnieniem w ofensywie

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej, że nowym zawodnikiem tego klubu został Dor Hugi. Izraelczyk związał się z Białą Gwiazdą kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

  • Wisła Kraków jest w trakcie kompletowania kadra na nowy sezon
  • Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy został Dor Hugi
  • Izraelczyk związał się z wiślakami kontraktem na trzy sezony

Wisła Kraków z kolejnym Izraelczykiem

Wisła Kraków dzięki temu, że pozyskała piłkarza z Izraela, wzmocniła się w ofensywie. 25-latek może grać na skrzydle. Ostatnio występował w lidze austriackiej, w której zdobył osiem bramek w 31 spotkaniach.

“13-krotny mistrz Polski kompletuje swoją kadrę przed startem sezonu 2021/2022. Drugą linię zespołu dowodzonego przez trenera Adriana Guę wzmocnił 26-letni skrzydłowy – Dor Hugi. Zawodnik podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku” – brzmi oficjalny komunikat klubu z Krakowa.

W swoim piłkarskim CV nowy nabytek krakowskiej ekipy ma między innymi takie kluby jak: Maccabi Petach Tikwa, czy Hapoel Ramat Gan. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze Izraelczyk stawiał natomiast w Hapoel Petach Tikwa. Zawodnik kontynuuje zatem tradycję związane z izraelskimi piłkarzami w klubie z Krakowa. W przeszłości grali w nim: Maor Melikson, Dudu Biton, czy Alon Turgeman.

Dor Hugi to były młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, zdobywając w nich trzy bramki. Zawodnik do Wisły trafił na zasadzie wolnego transferu.

Krakowski team w pierwszej kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Tymczasem już w drugiej serii gier na drodze Wisły stanie beniaminek w postaci Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Czytaj więcej: Jagiellonia Białystok ogłosiła pozyskanie obrońcy

Komentarze