Wisła Kraków wystartowała z przygotowaniami

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków zainaugurowała w czwartek 17 czerwca przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda będzie prowadzona w nowej kampanii przed Adriana Gulę. Słowak pozwolił sobie na krótki komentarz w rozmowie z oficjalną stroną internetową ekipy z Reymonta.

  • Wisła Kraków zaczęła przygotowania do sezonu 2021/2022
  • Białą Gwiazdę w nowej kampanii poprowadzi Adrian Gula
  • Słowacki trener przedstawił pierwsze wrażenia po premierowych zajęciach w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu

Wisła Kraków zaczęła przygotowania

Wisła Kraków poznała również w czwartek terminarz na nowy sezon ligowy. W pierwszej kolejce ligowej rywalem Białej Gwiazdy będzie Zagłębie Lubin. Start nowej kampanii zaplanowany jest na 23 lipca.

– Za nami pierwsze zajęcia i tak naprawdę cały czas się poznajemy. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu i chcemy ten okres jak najlepiej wykorzystać. Wraz ze sztabem będziemy na bieżąco obserwować to, jak zawodnicy prezentują się zarówno w procesie treningowym, jak i w trakcie sparingów. Z każdym kolejnym dniem chcemy wyrabiać automatyzmy, dzięki którym będziemy jak najlepiej funkcjonowali jako drużyna – przekonywał Gula cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły Kraków.

– Zawodnicy są mocno spragnieni treningów, gry i rywalizacji, dlatego z wielką radością wybiegli na murawę, gdzie wszyscy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trzeba jednak pamiętać, że za nimi miesięczny urlop, co było widać w trakcie czwartkowych zajęć, które miały charakter wprowadzający. Podobnie będzie w piątek oraz w sobotę, bo musimy stopniowo wdrażać drużynę do treningu z pełnym obciążeniem – uzupełnił Słowak.

Wiślacy ostatni sezon ligowy zakończyli na 13. pozycji w ligowej klasyfikacji. Na koncie krakowskiej ekipy znalazły się 33 oczka.

Czytaj więcej: Wisła Kraków potwierdziła transfer nowego napastnika

Komentarze