Wisła Kraków wypożyczyła obrońcę ze Sparty Praga

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków poinformowała, że nowym zawodnikiem tego zespołu został Uros Radaković. Zawodnik związał się z klubem z Reymonta umową na pół roku na zasadzie wypożyczenie ze Sparty Praga. 26-latek to były młodzieżowy reprezentant Serbii.

Biała Gwiazda ze wzmocnieniem z Pragi

Wisła Kraków była zmuszona do znalezienia wzmocnienia w defensywie po tym, gdy ostatecznie okazało się, że z klubem rozstał się Tim Hall. Luksemburczyk pożegnał się z krakowską ekipą po niecałych dwóch tygodniach.

Ostatnio pojawiały się głosy, że Wisła sondowała temat pozyskania Zorana Arsenicia. Jednak wybór sterników Białej Gwiazdy padł na Urosa Radakavicia. Środkowy defensor, mogący grac też na pozycji defensywnego pomocnika w przeszłości występował między innymi w szeregach Astany, czy Sigmy Ołomuniec.

Interesujące kluby w CV

W trakcie trwającej kampanii Radakavić zaliczył dwa występy, ale żadnego ligowego. Oba w ramach eliminacji do europejskich pucharów. Godne uwagi jest to, że w swoim piłkarskim CV serbski piłkarz ma też kluby z Włoch, jak Bologna, czy Novara Calcio.

W szeregach Wisły zawodnik będzie rywalizował o miejsce w składzie między innymi z Michalem Frydrychem, Adi Mehremicie, czy Souleymane Kone. Niewykluczone, że swój premierowy występ w nowym zespole Radaković zaliczy już w niedzielę, gdy Biała Gwiazda zagra z Wisłą Płock.

Podopieczni Petera Hyballi aktualnie plasują się na 12. pozycji w tabeli, legitymując się dorobkiem 21 punktów na koncie. Ostatnią w zestawieniu Stal Mielec wyprzedzają o sześć oczek.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze