Wisła Kraków traci swoją gwiazdę, Yeboah urzeczywistnia amerykański sen

Yaw Yeboah
Yaw Yeboah fot. PressFocus

Yaw Yeboah zgodnie z medialnymi doniesieniami rozstaje się z Wisłą Kraków. 24-latek będzie kontynuował karierę w Columbus Crew, o czym przedstawiciel PKO Ekstraklasy poinformował w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej.

  • Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie przekazała, że z klubem żegna się Yaw Yeboah
  • Dzięki transakcji z udziałem Ghańczyka na konto Wisły wpłynie solidny zastrzyk gotówki
  • Skrzydłowy będzie kontynuował karierę w lidze MLS

Yeboah zamienia Ekstraklasę na MLS

Yaw Yeboah trafi do ekipy z MLS na zasadzie definitywnego transferu gotówkowego. W trakcie negocjacji działacze Wisły zapewnili sobie również procent od kolejnej transakcji z udziałem zawodnika.

Yeboah bronił barw Białej Gwiazda od lata 2020 roku. Debiut w polskiej drużynie piłkarz zaliczył w starciu ze Śląskiem Wrocław. Ghańczyk szybko stał się jedną z pierwszoplanowych postaci Białej Gwiazdy.

– Yaw jest idealnym przykładem transferów, które taki klub jak Wisła powinien robić. To zawodnik znaleziony przez skauting, pozyskany dzięki dużej determinacji zarządu, który zauważył szansę w niepewnej sytuacji jego klubu. W ciągu 18 miesięcy dał nam dużo na boisku, pokazał się i wypromował – mówił Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków.

– Jego transfer do Columbus Crew to najwyższy transfer Wisły od czterech lat, dodatkowo udało się nam zagwarantować oczekiwany przez nas procent od następnego transferu, co w przypadku jego wieku powinno zapewnić klubowi dodatkowe korzyści w przyszłości. Yaw przebył w Wiśle modelową drogę, liczymy, że podobne ruchy uda się nam powtórzyć w przyszłości – uzupełnił działacz klubu z Reymonta.

W tej kampanii urodzony w Akrze zawodnik wystąpił w koszulce Wisły łącznie w 22 spotkaniach, notując w nich sześć trafień. Yeboah ogólnie w krakowskim zespole rozegrał 50 meczów, zdobywając w nich 10 bramek.

Czytaj więcej: Legia Warszawa poinformowała o pierwszym transferze

Komentarze