Wisła Kraków sfinalizowała transfer napastnika

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała o sfinalizowaniu kolejnego transferu tej zimy. Szeregi Białej Gwiazdy wzmocnił Luis Fernandez Teijeiro. 28-latek zwiększył możliwości ofensywne w ekipie Adriana Guli.

  • Wisła Kraków pozyskała napastnika z doświadczeniem zebranym na boiskach drugiej ligi hiszpańskiej
  • Luis Fernandez Teijeiro podpisał umowę do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia
  • 28-latek o miejsce w składzie Białej Gwiazdy może rywalizować z Janem Klimentem, czy Felicio Brown Forbesem

Teijeiro nowym piłkarzem Wisły Kraków

Wisła Kraków podpisała z hiszpańskim napastnikiem kontrakt do końca trwającego sezonu. Niemniej w umowie zawarta jest opcja przedłużenia po stronie klubu.

Luis Fernandez Teijeiro dołączył do ekipy z Reymonta z katarskiego Khor Fakkan. Do tej ekipy trafił pół roku temu. W tej kampanii rozegrał zaledwie dwa mecze, w których nie zdobył bramki i nie zaliczył asysty. Na boisku spędził 72 minuty.

W piłkarskim CV hiszpańskiego piłkarza są między innymi takie kluby jak Deportivo La Coruna, czy Alcorcon. Aczkolwiek w żadnej z wymienionych ekip zawodnik nie zagrzał długo miejsca. W zespole z Riazor rozegrał łącznie 30 meczów, w których strzelił sześć goli.

Teijeiro na zapleczu La Liga legitymuje się bilansem 91 rozegranych spotkań. Zdobył w nich 14 bramek, a ponadto zaliczył cztery asysty. Ostatniego gola strzelił natomiast w marcu 2021 roku, będąc zawodnikiem Asteras Tripolis. Hiszpan wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 2:2 boju z Panathinaikosem Ateny. W tym samym spotkaniu piłkarz zaliczył asystę.

Czytaj więcej: Jakub Kamiński latem dołączy do ekipy z Bundesligi

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze