Wisła Kraków pożegna się z kilkoma zawodnikami

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków rozstanie się zimą z niechcianymi zawodnikami. Klub opublikował listę transferową, na której znaleźli się między innymi Dor Hugi czy Ivan Borna Jelić Balta.

  • Wisła Kraków przygotowuje się do wietrzenia szatni
  • Z zespołem pożegna się kilku zawodników
  • “Biała Gwiazda” nie chce w swoich szeregach Dora Hugiego i Piotra Starzyńskiego

“Biała Gwiazda” ma swoją listę niechcianych

Wisła Kraków przygotowuje się do wznowienia rozgrywek po nieudanej rundzie jesiennej. Celem jest poprawa wyników, tak aby na koniec sezonu znaleźć się przynajmniej na miejscu barażowym. Kilka tygodni temu nowym dyrektorem sportowym został Kiko Ramirez, który rozpoczął budowę nowej drużyny.

Kontrakty z “Białą Gwiazdą” podpisali już Igor Sapała oraz Alex Mula. Jest to dopiero początek, bowiem władze klubu zakładają przeprowadzenie kolejnych transferów. Nie obędzie się również bez rozstań. We wtorek pojawił się komunikat, w którym Wisła Kraków podała nazwiska niechcianych zawodników.

Na liście transferowej znaleźli się Ivan Borna Jelić Balta, Momo Cissé, Sławomir Chmiel, Dor Hugi, Jakub Niewiadomski, Patryk Plewka, Piotr Starzyński, Krystian Wachowiak. Krakowski klub zakłada rozstania definitywne lub wypożyczenia.

– Poinformowaliśmy piłkarzy i/lub ich managerów, że zamierzamy wcielić w życie określony plan sportowy. Transparentne i jasne przedstawienie sytuacji pozwoli zarówno zawodnikom, jak i klubowi efektywnie zaplanować najbliższy czas. Niezależnie od egzekucji w/w decyzji – jako profesjonalny klub – będziemy dbać o to, aby każdy z piłkarzy Wisły miał zapewniony odpowiedni rozwój – mówi Jarosław Królewski.

Zobacz również: Lech Poznań przygotowuje się do rozstania ze Skórasiem

Komentarze