Wisła Kraków przedłużyła kontrakt z doświadczonym obrońcą

Maciej Sadlok
Maciej Sadlok fot. Grzegorz Wajda

Maciej Sadlok przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków, poinformowała oficjalna strona internetowa krakowskiej Wisły. Nowy kontrakt doświadczonego defensora obowiązywać będzie do końca czerwca 2022 roku.

  • Maciej Sadlok będzie w kolejnym sezonie nadal bronił barw Wisły Kraków
  • 31-latek ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku
  • Obrońca Białej Gwiazdy w ostatniej kamanii wystąpił w 25 meczach ligowych

Sadlok spokojny o przyszłość w Wiśle Kraków

Maciej Sadlok broni barw klubu z Reymonta od 2014 roku. Do krakowskiej Wisły zawodnik trafił na zasadzie wolnego transferu z Ruchu Chorzów. Wcześniej występował w Polonii Warszawa.

Sadlok w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce występił w ponad 320 meczach, notując w nich siedem trafień i 22 asysty. Aktualnie jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Wiśle.

“Wiślacki defensor – Maciej Sadlok – zostaje przy Reymonta. Na mocy zapisów zawartych w kontrakcie umowa obrońcy została przedłużona i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowany na oficjalnie stronie Wisły Kraków.

Odnotujmy, że Wisła Kraków zakończyła zmagania w ostatnim sezonie PKO Ekstraklasy na 13. pozycji, wyprzedzając o jeden punkt Cracovię. Nową kampanię Biała Gwiazda zacznie już 23-25 lipca. Sezon potrwa do 23 maja.

Kolejna kampania będzie wyjątkowa, bo będzie w niej występowało łącznie 18 zespołów, co będzie miało miejsce po raz pierwszy od sezonu 1997/1998. Z ligi spadną trzy zespoły, dwie zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji. Tymczasem mistrz Polski stanie przed szansą znalezienia się w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz więcej: Wisła Kraków blisko solidnego wzmocnienia. Nie chodzi o piłkarza

Komentarze