Wisła Kraków pozyskała reprezentanta Luksemburga

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków dokonała pierwszego transferu w trakcie zimowej sesji transferowej. Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy został Tim Hall, pochodzący z Luksemburga. 23-latek związał się z przedstawicielem PKO Ekstraklasy kontraktem do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

Wisła Kraków pozyskując piłkarza z Luksemburga, wzmocniła się jednocześnie w defensywie. Ostatnio zawodnik bronił barw Gil Vincente, gdzie trafił z Karpat Lwów. W szeregach portugalskiego zespołu piłkarz zaliczył zaledwie jeden mecz, spędzając na boisku 44 minuty.

Tim Hall to trzykrotny reprezentant Luksemburga, który może grać praktycznie na każdej pozycji w obronie, czyli zarówno na boku defensywy, jak i w środku.

Piłkarz na świat przyszedł w Esch-sur-Alzette. Pierwsze kroki stawiał w młodzieżówkach F91 Dudelange, Standard Liege oraz 1. FC Saarbrücken. Tymczasem od lipca 2016 roku reprezentował barwy niemieckiego SV 07 Elversberg, awansując po pół roku gry do pierwszej drużyny. W piłkarskim CV zawodnika są też takie kluby jak: Lierse SK, czy SV Liesberg.

Godne uwagi jest to, że Hall w ekipie spod Wawelu będzie dwunastym defensorem. Mając na uwadze to, że zawodnik najczęściej w trakcie swojej przygody z piłką grał na środku obrony, to najpewniej jego rywalami do gry w pierwszym składzie będą między innymi Lukas Klemenz, czy Adi Mehremić.

Wiślacy swój pierwszy mecz ligowy w 2021 roku rozegrają 31 stycznia, mierząc się z Piastem Gliwice. Aktualnie podopieczni Petera Hyballi plasują się 12. pozycji, legitymując się dorobkiem 14 oczek na koncie. Dlatego wygląda na to, że będą bronić się przed spadkiem z ligi.

Komentarze