Wisła Kraków pozyskała nowego bramkarza

Kacper Rosa
Kacper Rosa fot. PressFocus

Wisła Kraków cały czas jest w trakcie budowy zespołu na nową kampanię. Nowym zawodnikiem 13-krotnych mistrzów Polski został Kacper Rosa, który ma wzmocnić rywalizację wśród bramkarzy. Biała Gwiazda pozyskała 26-latka z Odry Opole.

  • Wisła Kraków nie zwalnia tempa w trakcie letniego okienka transferowego
  • Klub z Reymonta pozyskał Kacpra Rosę
  • 26-latek jest czwartym bramkarzem w kadrze Białej Gwiazdy

Wisła Kraków z kolejnym transferem

Wisła Kraków pozyskała Rosę na zasadzie wolnego transferu. Z klubem z Reymonta zawodnik związał się kontraktem na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

“Nowym golkiperem Białej Gwiazdy został 27-letni Kacper Rosa, wzmacniając rywalizację między słupkami 13-krotnego mistrza Polski. Zawodnik związał się z krakowskim klubem roczną umową, która zawiera opcję przedłużenia” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Wisły.

Ciekawostką jest to, że Rosa jest drugim bramkarzem pozyskanym tego lata przez Białą Gwiazdę. Wcześniej szeregi wiślaków zasilił Mikołaj Biegański. Ogólnie Wisła od 1 lipca ma już dziewięciu nowych zawodników.

Kilka zdań komentarza na temat nowego nabytku wyraził też jeden z przedstawicieli krakowskiego klubu. – Kacper Rosa to zawodnik wpisujący się swoimi predyspozycjami w model pracy z golkiperami, który ma wzmocnić rywalizację w drużynie. Wierzymy, że jego charakter i zaangażowanie wpłyną na rozwój wszystkich bramkarzy Wisły Kraków. Dysponuje bardzo dobrym wznowieniem gry oraz wysoką skutecznością podejmowanych decyzji na przedpolu, co jest dla nas niezwykle istotne. Kacper podpisał umowę na sezon, która zawiera opcję automatycznego przedłużenia o kolejny w przypadku realizacji indywidualnych celów sportowych – mówił dyrektor sportowy 13-krotnego mistrza Polski – Tomasz Pasieczny.

Rosa w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 14 meczach, w których sześć razy zachował czyste konto.

Czytaj więcej: Wisła Kraków z kolejnym wzmocnieniem

Komentarze