Nowy nabytek Wisły. Ponad sto meczów w La Lidze!

Piłkarze Wisły Kraków podczas meczu z Garbarnią
Piłkarze Wisły Kraków podczas meczu z Garbarnią PressFocus

Wisła Kraków poinformowała o podpisaniu rocznego kontraktu z Michaelem Pereirą. Francuz może występować na obu skrzydłach, a w przeszłości rozegrał 107 występów w hiszpańskiej ekstraklasie.

  • Wisła Kraków podpisała roczny kontrakt z Michaelem Pereirą. W umowie istnieje zapis, pozwalający przedłużyć współpracę o kolejny sezon
  • 34-latek w przeszłości występował, m.in., w RCD Mallorca oraz Granadzie. Rozegrał 107 spotkań w La Lidze
  • Ostatni sezon spędził w drugiej lidze tureckiej, w barwach Kocaelisporu

Pereira nowym zawodnikiem Wisły. Szósty transfer Białej Gwiazdy po spadku

Do poniedziałku Wisła Kraków podpisała umowy z pięcioma wolnymi zawodnikami. Białą Gwiazdę wzmocnili głównie zawodnicy defensywni, ale i Michał Żyro. Na początku nowego tygodnia spadkowicz z Ekstraklasy w minionym sezonie poinformował o kolejnym interesującym wzmocnieniu.

Na Reymonta występować będzie bowiem Michael Pereira. To wybitnie ofensywny zawodnik, mogący wystąpić na obu skrzydłach. Ma – zwłaszcza jak na warunki Fortuna 1. Ligi – naprawdę interesujące CV.

W młodym wieku trafił do RCD Mallorca, gdzie przebił się nawet do pierwszego zespołu. Przez sezon był też wypożyczony w Granadzie. Z Hiszpanią rozstał się dopiero po sześciu latach seniorskiej kariery. Łącznie rozegrał w La Lidze aż 107 spotkań. Zanotował w nich osiem bramek i dziesięć asyst. Największe triumfy święcił w CFR Cluj, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa Rumunii. Ostatni rok spędził w drugiej lidze tureckiej. W barwach Kocaelisporu zanotował cztery bramki i dwie asysty w 29 meczach.

Francuz podpisał z Wisłą Kraków roczny kontrakt. Istnieje jednak możliwość przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

Komentarze