Wisła Kraków ogłosiła nazwisko nowego trenera

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek PressFocus

Wisła Kraków poinformowała w poniedziałek o zatrudnieniu Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera. 50-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku zwolnionego po ostatnim meczu Adriana Gulę.

  • Jerzy Brzęczek został nowym trenerem Wisły Kraków
  • Były selekcjoner reprezentacji Polski podpisał umowę do końca obecnego sezonu
  • Celem postawionym przed szkoleniowcem jest utrzymanie drużyny w Ekstraklasie

Jerzy Brzęczek poprowadzi Wisłę

Wisła Kraków w fatalnym stylu rozpoczęła rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. W pierwszych dwóch spotkaniach musiała uznać wyższość Rakowa Częstochowa (0:2) i Stali Mielec (0:1), co sprawiło, że aktualnie zajmując 13. miejsce w tabeli ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Po sobotniej porażce ze Stalą władze klubu podjęły decyzję o zwolnieniu Adriana Guli.

Następcą Słowaka został Jerzy Brzęczek, który wraca na trenerską ławkę po ponad rocznej przerwie. 50-letni trener nie pracował odkąd w styczniu ubiegłego roku rozstał się z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Teraz podjął już kolejnego wyzwania, jakim niewątpliwie jest utrzymanie Wisły w Ekstraklasie. Z klubem związał się umową do końca obecnego sezonu, ale znalazła się w niej opcja jej przedłużenia.

Pierwsze spotkanie pod wodza Brzęczka Wisła rozegra w następny poniedziałek. U siebie zmierzy się z innym zespołem walczącym o pozostanie w lidze – Górnikiem Łęczna.

Zobacz także: Gula zwolniony z Wisły Kraków

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze