Pomocnik Wisły Płock na celowniku Wisły Kraków

Damian Rasak
Damian Rasak Pressfocus

Damian Rasak z Wisły Płock znalazł się na celowniku Wisły Kraków. Takie informacje przekazuje Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl Negocjacje między klubami nie zapowiadają się jednak na łatwe.

  • Wisła Kraków szuka zima wzmocnień
  • Klub pozyskał już sześciu nowych piłkarzy i pracuje nad kolejnymi transferami
  • Celem transferowym sztabu jest pomocnik Wisły Płock Damian Rasak

Rasak wskoczy z jednej Wisły do drugiej?

Wisła Kraków jest w tym sezonie w gronie zespołów, których celem jest utrzymanie. Biała gwiazda wygrała tylko trzy z ostatnich dziewięciu meczów w PKO BP Ekstraklasie i znajduje się na odległej 13 pozycji. Zarząd klubu rozgląda się już za wzmocnieniami, które mogłyby realnie poprawić grę zespołu. W Polsce okienko transferowe otworzyły się dopiero 2 lutego i potrwa do 28 dnia miesiąca. 

Krakowski zespół chce przede wszystkim wzmocnić linię pomocy i na jej celowniku znalazł się reprezentujący barwy Wisły Płock Damian Rasak. 25-latek jest w tym sezonie kluczowym elementem układanki trenera Macieja Bartoszka. Rozegrał najwięcej meczów w drużynie, co także przełożyło się na największą liczbę rozegranych minut. W 19 meczach Rasak zanotował dwa trafienia i jedną asystę. 

Defensywny pomocnik z Wisłą Płock związany jest od 2017 roku, kiedy to przeniósł się do niej z Miedzi Legnica. Od tamtej pory rozegrał już 133 mecze w koszulce „Nafciarzy”. W obecnym sezonie wychowanek Elany Toruń opuścił tylko jedną kolejkę Ekstraklasy, a jego drużyna plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.

Zobacz też: Lech dopiął swego. Wychowanek znów w klubie

Komentarze