Wisła Kraków blisko solidnego wzmocnienia. Nie chodzi o piłkarza

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. PressFocus

Wisła Kraków według informacji Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl nawiązała nić porozumienia z Arturem Płatkiem. Tym samym Biała Gwiazda jest blisko zatrudnienia dyrektora sportowego, co w ostatnim czasie nie miało miejsca.

Wisła Kraków zaczyna operację sezon 2021/2022

Wisła Kraków ma za sobą nieudany sezon. Już jego początek zwiastował, że nie będzie dobrze, co pokazał mecz Pucharu Polski z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Ostatecznie ekipa z Reymonta zakończyła zmagania ligowe na 13. pozycji z dorobkiem 33 punktów.

Wygląda na to, że latem Wisłę czeka niezwykła rewolucja. Z klubem już rozstali się między innymi Jean Silva, czy Łukasz Burliga, a to z pewnością nie koniec rozstań. Tym samym w trakcie letniego okienka transferowego można spodziewać się kilku transferów do klubu.

Za politykę transferową w krakowskiej ekipie ma odpowiadać Artur Płatek, który w powszechnej opinii uchodzi za jednego z większych ekspertów pod tym względem w naszym kraju. Warto nadmienić, że 50-latek jest również skautem Borussii Dortmund.

Fakt, że Płatek rozstanie się z Górnikiem Zabrze, w którym do tej pory był koordynatorem sportowym, może świadczyć, że zmiany szykują się również w śląskiej ekipie. Warto nadmienić, że wciąż niejasna jest przyszłość Marcina Brosza, któremu umowa z Górnikiem wygasa z końce czerwca tego roku.

Co prawda sezon ligowy 2020/2021 dobiegł już końca. Niemniej już 24 lipca wystartuje nowa kampania, więc czasu na zbudowanie kadry zbyt dużo nie ma. Przypomnijmy też, że w związku z przyszłorocznymi mistrzostwami świata rozgrywki ligowe dobiegną końca 22 maja 2022 roku. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Legia Warszawa.

Komentarze