Obrońca z doświadczeniem w La Lidze zaczął testy w Wiśle

David Junca w barwach Eibaru
David Junca w barwach Eibaru PressFocus

Wisła Kraków może niebawem dokonać trzeciego zimowego wzmocnienia. Na testach w Białej Gwieździe jest już bowiem David Junca, lewy obrońca ze znacznym doświadczeniem w La Lidze. Wcześniej zespół Fortuna 1 Ligi zapewnił już sobie usługi Igora Sapały i Alexa Muli.

  • Wisła Kraków pracuje nad zimowymi wzmocnieniami. Zapewniła już sobie usługi Igora Sapały i Alexa Muli
  • Od środy na testach w Krakowie znajduje się z kolei David Junca
  • 29-latek w przeszłości rozegrał aż 79 meczów w La Lidze, reprezentując barwy Girony, Celty Vigo czy Eibaru

Junca coraz bliżej Wisły Kraków

Wisła Kraków bez wątpienia potrzebuje zimowych wzmocnień. Klub, który celował w natychmiastowy awans z Fortuna 1 Ligi do PKO BP Ekstraklasy, zajmuje miejsce w środku stawki. Pion sportowy, z nowym dyrektorem, Kiko Ramirezem, na czele, nie próżnuje. Biała Gwiazda zapewniła już sobie usługi Igora Sapały oraz Alexa Muli. Wiele wskazuje na to, że niebawem klub pochwali się zakontraktowaniem trzeciego nowego zawodnika.

W środę bowiem Wisła Kraków poinformowała, że testy medyczne przejdzie David Junca. A trzeba powiedzieć, że to piłkarz o niezwykle bogatym CV – zwłaszcza w kontekście przenosin do zaplecza polskiej ekstraklasy.

To 29-letni lewy obrońca, który całą dotychczasową karierę spędził w ojczystej Hiszpanii. Jest wychowankiem Girony, ale reprezentował też barwy Eibaru czy Celty Vigo. Od 2021 roku ponownie był piłkarzem Girony, ale nie pozostał w drużynie, gdy ta wywalczyła sobie awans do La Ligi. Od lipca jest zatem bezrobotny. W przeszłości uzbierał jednak mnóstwo doświadczenia w hiszpańskiej ekstraklasie. Rozegrał w niej aż 79 spotkań, notując jedenaście asyst. Ponad drugie tyle meczów rozegrał w drugiej lidze.

Komentarze