Kosta Runjaic potwierdził odejście Mateusza Wieteski

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic fot. PressFocus

Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Wieteska w minioną sobotę zaliczył ostatni mecz w barwach Legii Warszawa. Kosta Runjaic potwierdził na pomeczowej konferencji, że środkowy defensor wyleci do Francji, gdzie przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Clermont Foot.

  • Przed rozpoczęciem sezonu Mateusz Wieteska został mianowany nowym kapitanem Legii Warszawa. Teraz czeka go transfer do Francji
  • Nowym klubem środkowego defensora ma zostać Clermont Foot. W niedzielę reprezentant Polski przejdzie testy medyczne
  • Legia Warszawa na jego odejściu zarobi nieco ponad milion euro. Na zastępcę Wieteski typowany jest Robert Ivanov z Warty Poznań

Przed odejściem potrzebny następca

Legia Warszawa pokonała w sobotę Zagłębie Lubin 2-0 i z czterema punktami zajmuje po dwóch kolejkach miejsce w czołówce tabeli Ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że był to ostatni mecz dla Mateusza Wieteski, który już niedługo przeniesie się do Francji.

W niedzielę 25-latek przejdzie testy medyczne przed transferem do Clermont Foot. Te informacje na pomeczowej konferencji potwierdził trener Kosta Runjaic.

Plan jest taki, że Wieteska w niedzielę poleci na testy medyczne. Jeśli je zda, a w tym samym czasie znajdziemy nowego obrońcę, to zgodzimy się na transfer. Zależy nam na tym, by jego następca prezentował odpowiedni poziom – zakomunikował niemiecki szkoleniowiec.

Legia Warszawa na odejściu reprezentanta Polski zarobi nieco ponad milion euro. Na jego następcę typowany jest Robert Ivanov, który od dwóch lat przywdziewa barwy Warty Poznań. Jego gra zrobiła dobre wrażenie na władzach stołecznego klubu, które negocjują z Zielonym wysokość transferu. Dotychczas do porozumienia nie doszło, natomiast w najbliższej przyszłości transakcja może zostać sfinalizowana.

Zobacz również: Ekstraklasa: Cracovia dotrzymała kroku Nafciarzom, Runjaić z premierową wygraną w Legii [WIDEO] – podsumowanie 2. kolejki

Komentarze