Wieczysta zaskoczyła przy wyborze następcy Smudy

Dariusz Marzec
Dariusz Marzec PressFocus

Wieczysta Kraków w sierpniu rozstała się z Franciszkiem Smudą. Byłego selekcjonera na stanowisku trenera trzecioligowca zastąpił Dariusz Marzec.

  • Wieczysta poinformowała, że zakończyła poszukiwania następcy Franciszka Smudy
  • Byłego selekcjonera na ławce trzecioligowca zastąpił Dariusz Marzec
  • Nowy szkoleniowiec podpisał umowę do końca sezonu 2023/2024

Wieczysta dokonała niespodziewana wyboru

Wielu kibiców w Polsce w tym sezonie śledzi wyniki w czwartej grupie trzeciej ligi. Powodem jest rzecz jasna Wieczysta, która jest beniaminkiem tych rozgrywek. Mający bardzo majętnego właściciela klub z Krakowa, już w bieżącej kampanii chce awansować na szczebel centralny. Wiadomo już, że nie dokona tego Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski zakończył pracę w Wieczystej w końcówce sierpnia z powodu rozczarowujących wyników.

Wieczysta ze Smudą na ławce trenerskiej zdobyła 8 na 15 możliwych punktów. Było to poniżej ambicji właściciela, który liczył, ze krakowianie pewnie wygrają trzecią ligę. Tak się nie stało i beniaminek szukał nowego szkoleniowca. W międzyczasie odpadł w 1/32 finału Pucharu Polski po meczu z Radunią Stężyca (0:2). Wieczysta z tymczasowym szkoleniowcem pokonała natomiast 2:0 Lubliniankę.

Z posadą trenera beniaminka trzeciej ligi łączeni byli: Maciej Musiał, Krzysztof Brede, a ostatnio Kamil Kiereś. Wieczysta dokonała już wyboru i to niespodziewanego. Nowym szkoleniowcem krakowian został Dariusz Marzec. 52-latek samodzielną pracę trenerską rozpoczął dopiero w 2018 roku od prowadzenie KKS-u Kalisz. Później odpowiadał za wyniki Stali Mielec i Arki Gdynia. Bez pracy pozostawał od października ubiegłego roku. Marzec podpisał umowę do końca sezonu 2023/2024.

Czytaj także: Piast znów zwycięski, Górnik na remis z Wisłą Płock [WIDEO]

Komentarze