Wieczysta z kolejnym poważnym wzmocnieniem

Błażej Augustyn
Błażej Augustyn fot. PressFocus

Wieczysta Kraków co prawda rywalizuje na niższych szczeblach rozgrywkowej. Mimo wszystko władze klubu potrafią przekonać zawodników z doświadczeniem w Ekstraklasie do gry w tej ekipie. Nowym defensorem ekipy Franciszka Smudy został Błażej Augustyn.

  • Wieczysta Kraków powiększyła listę doświadczonych piłkarzy
  • Szeregi Żółto-czarnych wzmocnił Błażej Augustyn
  • 34-latek związane się umową na rok z opcją przedłużenia

Augustyn dołączył do Peszki i Majewskiego

Wieczysta Kraków jest właśnie przed barażami o awans do III Ligi. Rywalem ekipy Franciszka Smudy będzie drugi zespół Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Spotkania odbędzie się 25 i 28 czerwca. Tymczasem klub z Krakowa właśnie poinformował o pozyskaniu nowego piłkarza do defensywy.

“Błażej Augustyn od 1 lipca br. zostanie zawodnikiem Wieczystej. 34-letni obrońca podpisał z Żółto-czarnymi kontrakt na rok, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy” – brzmi oficjalny komunikat Wieczystej Kraków.

Augustyn to zawodnik, który w ostatnich dwóch latach bronił barw Jagiellonii Białystok. Wcześniej natomiast występował między innymi Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Górniku Zabrze. W piłkarskim CV zawodnika są też zagraniczne ekipy takie jak: Bolton, Catania, Rimini, Vincenza, Ascoli, czy Hearts.

34-latek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 20 meczach, w 13 w Ekstraklasie. Zdobył w nich trzy bramki, spędzając na placu gry ponad 1600 minut.

Czytaj więcej: Z Ekstraklasy do czwartej ligi? Wieczysta znów działa

Komentarze